İğneli Epilasyon
İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon Nedir ?
İğneli Epilasyon çok ince bir iğne ile her bir kılın köküne tek tek girilip elektrik akımı verilerek yapılır. Bu iğne, bir kıl kadar incedir ve kıl köküne girildiğinde neredeyse hissedilmez. Akım verilen kıl kökü her seansta bir miktar tahrip olur, zayıflar ve en sonunda kalıcı olarak yok olur. Uygulama yapılan bölgede kişinin acı eşiği derecesine göre bir miktar ağrı hissi olabilir. (Merkezimizde tercihen uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulayarak sıfır acı konforu sağlamaktayız.)

İğneli Epilasyon Kimler Yaptıramaz ?

* Şeker hastalarına
* Kanser tedavisi gören kişilere
* Varis problemi yaşayanlara (varisin derecesine göre hekim ve uzman onayıyla uygulanabilir)
* Bulaşıcı hastalıkları olan kişilere
* Hamilelere 
* Kemoterapi gören kişilere İĞNELİ EPİLASYON YAPILAMAZ.

İşlem Kaç Seans Sürer ?
İğneli Epilasyon işlemi kıl yapısına bağla olarak değişmekle birlikte genel olarak vücut bölgelerinde 4-6 seans, yüz bölgesinde 4-8 seanstır.

İğneli Epilasyon Faydaları Nelerdir ?
1 – Vücutta ve yüz bölgesinde bulunan beyaz kıllar için tek ve kalıcı çözümdür. Bilindiği üzere beyaz kılları lazer epilasyon cihazları algılamaz.

2 – Özellikle kadınların yüz bölgesinde ve kollarında görülen sarı tüyler için %100 etkilidir.

3 – Yeterli sayıda seans yapıldığında vücuttaki kıllar ve tüyler bir daha çıkmamak üzere yok olur.

İğneli Epilasyon Hizmetleri İle İlgili Daha Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Butono Tıklayarak Bizi Arayabilirsiniz

İğneli Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Soru 1: İğneli Epilasyon işlemi sonrası bölgede kalıcı iz ve leke kalır mı?

Cevap 1: İğneli epilasyon uygulaması yapan uzmanın tecrübesi ve becerisi; kullanılan iğnenin kalitesi ve uygulama yapılacak bölgeye uygun kalınlıkta iğne seçilmesi oldukça önem arz etmektedir. Kullanılan malzemelerin steril, uygulama yapılacak olan kliniğin hijyenik olması şarttır. Eğer bütün bu şartlar sağlanırsa bölgede hiçbir kalıcı leke ve iz kalmaz. Uzmanımız işlem yapılacak olan hastamızın cilt hassasiyetinin analizini yapmakta ve kişinin cilt özelliğine uygun ayarda işlem gerçekleştirmektedir. (Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz iğneli epilasyon uygulamaların hiçbirinde herhangi bir kalıcı iz kalmamıştır.)

Soru 2: İğneli epilasyon kalıcı olarak kılları ve tüyleri yok eder mi?

Cevap 2:  İğneli epilasyonda uygulama yapılacak bölgenin ve kıl yapısının ihtiyaç duyduğu sayıda ve ayarda seans yapıldığı takdirde kıllar kalıcı olarak ve %100 yok olur.

Soru 3: İğneli epilasyon yöntemiyle istenmeyen tüylerimden kaç seansta kurtulabilirim?

Cevap 3: Bu işlem, kişinin cilt yapısına, kıl yapısına ve uygulanacak bölgeye göre değişir. Örneğin bir erkek danışanımızın karın bölgesine yaptığımız tek seans, %90 oranında kılları kökünden yok ederken; aynı danışanımızın kol bölgesi için yaptığımız 3 seans sonrası %50 azalma saptanmıştır. Bunun gibi bir kadın danışanımızın yüz bölgesini 3 seansta sıfırladığımız gibi, diğer bir kadın danışanımız yüz bölgesi için 8 seansta tam başarı sağlanmıştır. Dolasıyla kesin bir seans sayısı vermek mümkün olmamakla birlikte kıların tamamen yok olması konusunda kesin çözüm garantisini rahatlıkla verebiliriz.

İğneli Epilasyon ile ilgili diğer sorularınız için

Shopping Cart